Valčianska dolina | GPS: 49.014095, 18.805572

Ubytovanie Snowland

Ubytovanie Snowland Valča v zime

V zimnom období je stredisko SNOWLAND zamerané na rodinné lyžovanie. Parkovacie plochy sú bezplatné a kapacitne pokryjú 10 autobusov a 1 200 osobných vozidiel.
Svah v stredisku SNOWLAND vytvára dobré podmienky pre snowboarding a lyžovanie približne od decembra do marca. Lyžiarske svahy sú zasnežované a technickým snehom. Snowland disponuje 8 zjadovkami s celkovou dĺžkou 5 600m a obtiažnosťou od ľahkých cez turistické a mierne.

Svah v stredisku SNOWLAND ponúka návštevníkom novú modernú 4-sedačkovú lanovku s nástupným pásom a dĺžkou 1320m, prevýšením 330m a prepravnou kapacitou 2 000 osôb za hodinu a 6 lyžiarskych vlekov s celkovou kapacitou 5 700 osôb za hodinu.

Pripravený je aj minivlek pre najmenších a začínajúcich lyžiarov je s lyžiarskou alebo snowboardovou školou. Novinkou v stredisku je YETI PARK s detským vlekom, dopravníkovým pásom a rôznymi zábavnými doplnkami, určený predovšetkým pre našich najmenších.

Ubytovanie Snowland Valča v lete

Stredisko SNOWLAND je prioritne zamerané na rodinné lyžovanie, avšak aj mimo zimnej sezóny si deti aj dospelí prídu taktiež na svoje.

Pre najmenších je k dispozícii detské ihrisko s veľkou pirátskou loďou, nafukovací šmýkací a skákací hrad, bungee trampolíny, klasické trampolíny a detský kolotoč. Pre dospelých sú k dispozícii terénne kolobežky, požičovňa bicyklov a kolieskových korčulí. Môžete využiť multifunkčné ihriská a zahrať si napríklad tenis, minifutbal a volejbal. Ďalej si môžete zahrať stolný tenis, billiard, alebo sa vyblázniť s partiou na paintballe.

K dispozícii je aj člnkovanie na jazere alebo rybolov. Hostia môžu využiť otvorené ohniská. V okolí sa nachádza viacero rybníkov, turistických chodníčkov a celou dolinou prechádza modro-značkovaný chodník z Valče na sedlo Maríková a ďalej pokračuje do Kuneradu. K dispozícii je aj sieť cykloturistických trás v dĺžke 415 km.